مقالات

اکسسوری منزل

اکسسوری های منزل یا لوازم تزئینی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضا اطراف شما دارند. به طوری که برخی طراحان دکوراسیون داخلی این لوازم را به عنوان معجزه ای در دکوراسیون می دانند.

شاید از خودتان بپرسید که چه وسایلی جزو لوازم تزئینی محسوب می شوند؟ باید بدانید از فرش زیر پا تا لوستر بالای سر شما همگی می توانند جزو وسایل تزئینی و دکوری محسوب شوند. تنها باید به هارمونی آن ها با دیگر وسایل و دکوراسیون منزل توجه نمایید، تا زیبایی خانه شما دو چندان شود. در واقع یک انتخاب هوشمندانه در خرید این محصولات می تواند موجب تکامل استایل خانه شما شود. اگر قصد خرید این محصولات را دارید، برای داشتن بهترین انتخاب به ادامه مطلب توجه نمایید.

اکسسوری منزل چیست؟

هرچقدر هم که طراحی یک خانه از زیبایی لازم برخوردار باشد، اگر از اکسسوری مناسب منزل استفاده نکنید، طراحی شما جلوه لازم را ندارد. برای آنکه زحمات شما هدر نرود و زیبایی خانه شما بیش از پیش شود، نیازمند به استفاده از اکسسوری منزل با توجه به سلیقه شخصی یا دکوراسیون کلی خانه هستید.

اکسسوری در لغت به معنای وسایل جانبی است. و اکسسوری خانه دقیقا وسایل جانبی هستند که شما برای تزئین محیط استفاده می نمایید. در واقع این لوازم موجب زیبایی بیشتر و حس بهتر در فضای اطراف شما می گردد. هر یک از تابلوها و نقاشی های هنری، شمع ها، ظروف چوبی، تندیس های مینیمال، انواع گلدان ها و دیگر لوازم این چنینی جزو اکسسوری منزل محسوب می شوند.

لوازم دکوری

تاثیر استفاده از اکسسوری در فضای خانه

فضای داخلی خانه و چیدمان آن بازتابی از شخصیت شما می باشد. بنابراین استفاده از اکسسوری منزل تاثیر بسیار زیادی در نمایش سبک زندگی و شخصیت رفتاری شما دارد. در واقع این اکسسوری ها هستند که سبک مورد علاقه زندگی شما را به وجود می آورند. با استفاده از اکسسوری شما می توانید انواع دکوراسیون: کلاسیک، مینیمال، هنری، اسپرت و غیره را برای یک خانه ساده ایجاد نمایید. همچنین توجه به رنگ ها و تناسب آن ها با یکدیگر می تواند در چشم نوازی بیشتر لوازم تزئینی تاثیر گذار باشد.

بیشتر بدانید
دکوراسیون مینیمال

انواع لوازم تزئینی برای منزل

 • عود و شمع تزیینی
 • سینی تزئینی
 • آثار هنری
 • کوسن و لوازم پارچه ای
 • گل و گیاهان و گلدان
 • انواع کلکسیون‌ها
 • شلف و طبقه دکوری
 • مجسمه ها
 • ظروف تزئینی
 • و….

مهم ترین نکات برای خرید اکسسوری منزل

اکسسوری منزل

 • توجه به فضای اطراف اکسسوری

لازم است بدانید مهم ترین نکات برای انتخاب اکسسوری ها در مرحله اول انتخاب فرم متناسب، ابعاد و رنگ، جنس مناسب، سبک هماهنگ و محل درست قرارگیری آن است. در این صورت بیشترین هماهنگی بین اکسسوری ها و فضای خانه به وجود می آید. در صورتی که در یک دکوراسیون اصولی این موارد را رعایت نکنید، نظم و زیبایی در آن فضا از بین می رود. و تزئینات شما دیگر از یک اصول خاص پیروی نمی کنند. در صورتی که انتخاب اکسسوری های منزل هماهنگ باشد، موجب زیبایی و نظم بیشتر محیط می گردد. همچنین وجود آن ها به نمایان شدن سایر بخش ها نیز کمک می نماید.

 • رعایت تناسب و تعادل

مورد مهم بعدی در انتخاب اکسسوری منزل، تناسب آن ها با یکدیگر و همچنین با فضای کلی می باشد. استفاده بیش از حد این وسایل در یک بخش و عدم استفاده در بخش دیگر، چیدمان را شلوغ، بدون هدف و زشت نشان می دهد. و موجب از بین رفتن دید اکسسوری های زیباتر می گردد. پس اگر از چندین اکسسوری در یک فضا استفاده می نمایید، برای زیبایی بیشتر به تناسب بین آن ها توجه نمایید.

اکسسوری منزل

جمع بندی

استفاده از اکسسوری منزل در محیط خانه باعث زیبا تر شدن آن فضا می شود. در صورتی که این لوازم نسبت به بودجه شما در تعداد لازم و کیفیت قابل قبول خریداری شود، زیبایی فوق العاده ای را به محیط مورد نظر شما می بخشد. همچنین زیبایی آن در روحیه افراد حاظر در محیط، تاثیر بسیار خوبی دارد.

بیشتر بدانید
ظروف رنگی آشپزخانه در طرح و رنگ های مختلف

اگر قصد خرید این محصولات را دارید، فروشگاه تهران ارائه دهنده بهترین محصولات در این زمینه می باشد. این فروشگاه علاوه بر لوازم دکوری، ارائه دهنده ظروف سرو پذیرایی ، نوشیدنی و تمامی لوازم مورد نیاز آشپزخانه نیز می باشد. با مراجعه به صفحه اصلی این وب سایت از تنوع و کیفیت محصولات فروشکاه تهران بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *