مقالات

انواع لیوان اسموتی و طرز استفاده از آن

لیوان اسموتی

امروزه تنوع محصولات و لوازم آشپزخانه اعم از: ظروف سرو پذیرایی و ظروف سرو نوشیدنی به اندازه ای است، که هر غذا، دسر و یا نوشیدنی یک ظرف مختص به خود را دارد. قطعا با نام های: بستنی خوری، قهوه خوری، ظروف مخصوص آجیل و دیگر موارد این چنینی آشنایی دارید. یکی از پرکاربرد ترین این ظروف امروزه لیوان های اسموتی می باشد.

نوشیدنی اسموتی که در بین اکثر افراد طرفداران بسیاری دارد، امروزه در کافه، رستوران و یا حتی منازل در لیوان مخصوص به خود سرو می شوند. زیرا معمولا نوشیدنی ها با توجه به سرد و گرم بودنشان در حجم های متفاوت از یکدیگر سرو می شوند. قطعا نمی توان در فنجانی که یک قهوه و یا دمنوش سرو می شود، اسموتی و یا نوشیدنی های سرد سرو شود.

معمولا حجم سرو نوشیدنی های سرد بیشتر از نوشیدنی های گرم می باشد. و انواع ظروف سرو نوشیدنی سرد، بزرگتر از نوشیدنی های گرم می باشد. یکی از پرحجم ترین نوشیدنی های سرد، اسموتی می باشد. که ما در ادادمه با لیوان مخصوص به این نوشیدنی بیشتر آشنا خواهیم شد.

لیوان اسموتی

لیوان اسموتی چیست؟

نوشیدنی ای سرد که مخلوطی از میوه و سبزیجات تازه با آب و یخ و شیرین می باشد، اسموتی یا نرم نوش (به انگلیسی smoothie ) شناخته می شود. و لیوان های نوشیدنی سرد در سایز بزرگ که امروزه در بازار فروش بسیار به چشم می خورند، و بیش از همه برای سرو این نرم نوش به کار می رود، لیوان اسموتی نام دارد. این لیوان ها معمولا در دو جنس سرامیکی و شیشه ای تولید و عرضه می شوند.

بیشتر بدانید
انواع پارچ و لیوان

هر یک از لیوان های شیشه ای و یا سرامیکی اسموتی می تواند در اشکال و طرح های خلاقانه با رنگ های زیبا و یا حتی بدون رنگ تولید شوند. و سرو نوشیدنی ها در این محصولات بسیار دلچسب تر می باشد.

مزایای استفاده از لیوان های بزرگ برای نوشیدنی های سرد

  • اولین مزیت این لیوان ها، نوشیدن محتویات موجود در آن بدون نگرانی در خصوص ریختن محتویات است. این مزیت بیش از همه برای بانوان کارآمد می باشند. زیرا کودکان معمولا خوراکی های خود را در هنگام راه رفتن میل می نمایند. و نوع درب و نی دار این لیوان ها مانع از ریختن محتویات درون آن می شود.
  • با اینکه این لیوان ها بیشتر برای سرو اسموتی و نوشیدنی های خنک به کار می رود. اما نوعی از آن ها که از نوع سرامیک و درب دار هستند برای سرو نوشیدنی های داغی که تمایل دارید گرم بمانند، بسیار مناسب است.
  • بسیاری از کودکان علاقه ای به خوردن میوه و سبزیجات مفید ندارند. شما می توانید با خریداری لیوان های طرح دار کودکانه آن ها را به نوشیدن مخلوط موجود در آن علاقه مند نمایید.
  • استفاده از لیوان های اسموتی درب دار برای نگهداری از نوشیدنی های مختلف بسیار بهداشتی تر از ظروف دیگر می باشند. زیرا هم جنس آن ها مناسب برای نگهداری مایعات است. و هم درب آن ها باعث می شود تا بوی مواد غذایی مختلف در یخچال با یکدیگر ترکیبی ناهنجار را به وجود نیاورد.
  • بیشتر افراد خوش سلیقه برای زیبایی بیشتر وسایل خود از این لیوان ها جهت چیدمان دکور استفاده می نمایند.
بیشتر بدانید
انواع پارچ و لیوان

خرید لوازم آشپزخانه

جمع بندی

بسیاری از شما به واسطه شغلتان و کار در قسمت بار سرد و گرم کافه و رستوران ها بیش از بقیه با انواع ظروف سرو نوشیدنی و کارایی آن ها آشنایی دارید. و بالعکس، برخی از شما نیز ممکن است هیچ آشنایی با این ظروف نداشته باشید. در هر صورت با مطالعه این مطالب و مراجعه به صفحه اصلی وب سایت فروشگاه تهران با یکی از پرکاربرد ترین این ظروف می توان آشنایی کامل پیدا نمود.

مجموعه فروشگاه تهران با چند سال فعالیت در زمینه لوازم آشپزخانه و منزل بهترین محصولات را به مشتریان خود ارائه می نماید.

اتمام موجودی
بیشتر بدانید
انواع پارچ و لیوان

لیوان بلند آلگرا صورتی

280,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *