مقالات

دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال

بنیان اصلی سبک دکوراسیون مینیمال، سادگی در طراحی است. این اصل در Minimal Decoration Style را تشکیل می دهد. امروزه سبک مینیمالیستی، جزو طراحی های مدرن امروزی شناخته می شود. عملکرد این سبک در فضا، موجب حذف عناصر غیر ضروری می شود. در این صورت فضایی ساده، جذاب، دلنشین و آرامش بخش به وجود می آورد.

در این سبک از دکوراسیون داخلی تنها چند عنصر برای ایجاد یک تغییر موثر در فضا کافی می باشد. در واقع شما باچند شی یا اِلمان ساده می توانید زیبایی لازم را برای فضای مورد نظر خود به وجود آورید.

در ادامه این مطلب، نکاتی که به شما برای ایجاد یک دکوراسیون جذاب و مینیمال کمک می نماید را آموزش می دهیم.

اِلمان های کاربردی در طراحی دکوراسیون مینیمال

دکوراسیون مینیمال

  • استفاده از سینی پذیرایی به عنوان دکور

یکی از ساده ترین لوازم دکوری ، انواع سینی پذیرایی می باشد. معمولا سینی ها در موقعیت های گوناگون برای پذیرایی از میهمانان و سرو نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. اما لازم است بدانید کاربرد سینی تنها به همین یک مورد ختم نمی شو. شما می توانید از این محصولات به عنوان یک اِلمان دکوری در دکوراسیون مینیمال استفاده نمایید. و اشیاء مورد علاقه خود مانند: شمع کتب و یا دیگر موارد این چنینی را قرار دهید.

نکته: سینی های تک رنگ و به خصوص رنگ های خنثی بهترین گزینه برای این امر می باشند.

  •  گلدان بلند شیشه ای

یکی از بهترین ایده ها برای اجرای دکوراسیون مینیمال استفاده از اِلمان های زیبای طبیعت در فصول مختلف، داخل یک گلدان بلند شیشه است. در واقع شما می توانی با استفاده از شکوفه، شاخ و برگ درختان در فصل پاییز، انواع صدف های دریا و…. زیبایی و حال خوب طبیعت را در محیط خود داشته باشید. در این صورت، ضمن ایجاد فضایی ساده و آرمش بخش، از اصول مینیمالیست نیز پیروی می نمایید.

بیشتر بدانید
انواع گلدان

لوازم دکوری

  • استفاده از ظروف تزئینی در دکوراسیون مینیمال

شما می توانید به جای چیدن وسایل تزئینی در دور تا دور خانه، آن ها را در برخی قسمت های خاص مانند طاقچه، اوپن آشپزخانه و یا میز های اصلی قرار دهید. و داخل این ظرف ها را با اشیاء تزئینی مانند: کاج، توچ های کوچک، ریسه های نوری و یا حتی میوه و آجیل پر نمایید.

  • جاشمعی های بلند پرطرفدار

از دیگر اِلمان های تزئینی پرطرفدار در دکوراسیون مینیمال، جاشمعی های بلند  و با لاله های حباب دار است. این وسایل تزئینی پرطرفدار را می توان در فضا های مختلف مانند: راهرو های خانه، روی کنسول ها، بالای شومینه و یا حتی اوپن آشپزخانه قرار داد. و در تاریکی شب از نور کم و ملایم آن لذت ببرید.

دکوراسیون مینیمال

جمع بندی

استفاده از لوازم دکوری در  ترکیب یک دکوراسیون مینیمال، تاثیر فوق العاده ای در نتیجه نهایی آن دارد. و در صورتی که این لوازم نسبت به بودجه شما در تعداد لازم و کیفیت قابل قبول خریداری شود، زیبایی فوق العاده ای را به محیط مورد نظر شما می بخشد. همچنین زیبایی آن در روحیه افراد حاظر در محیط، تاثیر بسیار خوبی دارد.

از آنجایی که خرید اینترنتی امروزه سریع ترین روش برای دستیابی به نیاز ها است، فروشگاه تهران انواع لوازم دکوری، ظروف سرو پذیرایی و نوشیدنی و تمامی لوازم مورد نیاز خانه و آشپزخانه را با کیفیت مناسب در وب سایت خود به مشتریان ارائه می نماید. اگر قصد خرید لوازم آشپزخانه و وسایل دکوری را دارید، می توانید از صفحه اصلی وب سایت این مجموعه با خیال راحت یک خرید فوق العاده را تجربه نمایید.

بیشتر بدانید
لوازم دکوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *